«Я дружина військовослужбовця і мені потрібні знання щодо психологічної підтримки дітей, аби допомагати своїм дітям, щоб вони були менш вразливими під час війни». «Я працюю педагогом і хочу отримати знання та навички з першої психологічної допомоги дітям, щоб краще працювати зі своїми учнями». Такими були очікування учасниць тренінгу з першої психологічної допомоги дітям, що відбувся у Сосницькій громаді.
Захід у громаді пройшов у межах проєкту «Посилення психологічної стійкості жителів громад Чернігівської області», що втілює ГО «Асоціація демократичного розвитку» у співпраці з Головним управлінням ДСНС України в Чернігівській області. Своїм професійним досвідом поділилися кризові психологині Катерина Савельєва і Ганна Чалова.
Понад 20 учасниць тренінгу, в тому числі ВПО, опрацювали навички першої психологічної допомоги дітям різного віку в кризових ситуаціях, а також пошуку внутрішнього ресурсу для психологічної стійкості в умовах війни. Йшлося і про спеціальні методи психологічної підтримки дітей - як ігро- і казкотерапія, дихальні вправи.
Учасниці тренінгу в Сосницькій громаді висловили вдячність за тренінг. За їхніми словами, додалося впевненості у своїй діяльності, інформація була змістовною та обʼємною, все доступно, легко сприймалося і засвоювалися.
Проєкт реалізується ГО “Асоціація демократичного розвитку” у співпраці з Головним управлінням ДСНС України в області завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.