"Колективна пам’ять про війну на Чернігівщині"

Термін реалізації:

січень - серпень 2024 року

Регіони:

Чернігівська область

Тип проєкту:

Соціальний, психологічна допомога

Цільова аудиторія:


Донор:

підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції

Партнерські організації:


Про проєкт:

Колективна пам’ять про війну на Чернігівщині — проєкт, який реалізовує коаліція громадських організацій в Іванівській, Киїнській та Кіптівській громадах. ГО "Асоціація демократичного розвитку" в коаліції з ГО "Жінки за розвиток", ГО "Кіптівська жіноча спілка", ГО "Юстина" та ГО "Добро Тайм" об’єднали свої сили задля збереження пам’яті та спогадів про події повномасштабного вторгнення у 2022 році на Чернігівщині. Проект передбачає: Створення довговічних, фізичних меморіальних об’єктів повоєнної памʼяті; збір історій мешканців цільових громад та створення цифрової колекції; створення (висадження) памʼятних кленових алей в цільових громадах; підтримка стійкості вразливих груп населення, зокрема жінок та дітей; проведення лекцій для школярів на тему: «Чому важливо знати і пам'ятати історію»; проведення заходів з індивідуальної та колективної психологічної підтримки жінок і дівчат; проведення арт терапевтичних заходів за тематикою «Арт-терапія як ефективний ресурс у подоланні наслідків стресу»; створення короткометражного документального фільму про місцеву колективну пам'ять.

Завдання проєкту:

Зафіксувати історії та спогади жителів та жительок кількох громад Чернігівщини про події повномасштабного вторгнення військ росії в Україну. Увічнити пам’ять про цю частину нашої історії"

"Киїнська громада тоді — територія ведення бойових дій. У нас було багато людей, які постраждали, багато руйнувань будинків. Відтоді пройшло вже майже два роки й спогади про той важкий час потроху стираються. Завдання сьогодення — закарбувати історії про те, як люди жили, що вони  відчували, чого хотіли й про що мріяли", — розповіла Марія Меньок, голова  ГО "Жінки за розвиток". Вона додала, що буде зібрано та задокументовано 50 історій мешканців та мешканок Кіптівської, Киїнської та Іванівської громад. Ці історії згодом можна буде знайти на місцевих інтернет-ресурсах.

Крім того, у проєкті "Колективна пам’ять про війну на Чернігівщині" будуть організовані заходи з арт-терапії, психологічної підтримки для жінок та дівчат. "Слобода перебувала в окупації. Для наших жителів особливо важливе психологічне відновлення. Враховуючи, що ми ще вчимося піклуватися не тільки про фізичне здоров’я, а й про психічне також", додала Лідія Гартович, голова ГО "Добро Тайм".

Окремою важливою частиною проєкту будуть лекції для школярів «Чому важливо знати і памʼятати історію». "Діти сьогодні мають складне випробування — жити й формуватися в умовах війни. Вони повинні розуміти, що зараз відбувається в Україні та області. Завдання нас, як дорослих, допомогти школярам вивчити уроки історії, щоб вони не повторювалися знову і знову", Ірина Дубик, членкиня ГО "Кіптівська жіноча спілка".

"Важливе збереження пам’яті про пережиті події та їхня фіксація. Потрібно зберегти ці історії для різних поколінь, щоб показати різноманітність стійкості досвіду та спільних цінностей", розповіла Ольга Вовченко, голова ГО "Юстина".

Увійти залишити коментар