Кожна громада має власні безпекові виклики, проте під час війни першочерговим стає подолання наслідків бойових дій та окупації. Про це мешканки і мешканці Іванівської громади говорили під час стратегічної сесії, що відбулася в межах реалізації проєкту "Виявлення, запобігання та реагування на безпекові виклики в територіальних громадах Чернігівської області".
Іванівська громада розташована поблизу обласного центру Чернігівщини, налічує 17 населених пунктів, де мешкають 5,5 тис. людей. У лютому-березні 2022 року була окупована російськими військами. Тому одним із викликів для місцевих є подолання фізичних наслідків війни через відновлення житла, різних інфраструктурних обʼєктів, а також негативного ментального впливу, оскільки війна позначається на психологічному стані місцевих мешканців і мешканок через підвищену тривожність, емоційні реакції, роздратованість тощо.
Під час стратегічної сесії представники і представниці активної місцевої громадськості та влади всебічно проаналізували безпекові виклики, з якими наразі стикаються жінки і дівчата в громаді.
У трьох територіальних громадах Чернігівщини - Іванівській, Новобілоуській і Киїнській створені робочі групи, що розпочали розробку актуальних Планів дій щодо виявлення, реагування та запобігання безпековим викликам з урахуванням гендерних та інклюзивних потреб жінок і дівчат. Цей процес є відкритим і публічним.
Для мешканок громад будуть організовані заходи, орієнтовані на формування навичок із реагування саме на ті безпекові виклики, що будуть визначені під час розробки актуальних Планів дій для кожної громади.
Проєкт "Виявлення, запобігання та реагування на безпекові виклики в територіальних громадах Чернігівської області" реалізується ГО "Асоціація демократичного розвитку" в рамках проєкту "Жінки, мир, безпека: діємо разом", що виконує Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
#ADD_NGO #Жінки_Мир_Безпека #Права_жінок