Команда психологинь ГО "Асоціація демократичного розвитку" завершила дводенне навчання з підвищення кваліфікації щодо інтеграції психічного здоровʼя, психосоціальної підтримки та забезпечення засобами для існування. Тренінг відбувся у рамках проєктів Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансування уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.
Під час заходу, який провела Марія Власенко, головна спеціалістка МОМ із питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, 10 учасниць отримали інформацію про забезпечення засобами для існування, цілі такого підходу та розвивали свої навички як фасилітаторки.
"30-31 січня ми проводили дводенний тренінг разом з нашим імплементаційним партнером ГО "Асоціація демократичного розвитку". Навчаємо майбутніх фасилітаторок надавати психосоціальну підтримку для учасників та учасниць проєктів із забезпечення засобів для існування. Підвищивши кваліфікацію за допомогою Міжнародної організації з міграції, фасилітаторки надаватимуть психосоціальну підтримку жителям громад. Навчання направлене на розвиток м’яких навичок, навичок комунікації, стресостійкості, які точно їм знадобляться в цій професії. Можу сказати, що жодна інша організація не займається інтеграційною допомогою у обох компонентах ― психічного здоров’я і забезпечення засобів для існування. Тому я вважаю, що це дуже допоможе спеціалісткам розбудувати свій потенціал у сфері надання психосоціальної підтримки. Ми не хочемо залишати наших фасилітаторок, яких ми навчили, тому ми завжди готові таку професійну підтримку надати і в подальшому", ― розповіла про захід пані Марія.
Під час групової активності учасниці практично відпрацьовували модулі заходів з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, адаптовані для учасників проєктів із забезпечення засобами для існування, після чого обговорювали свої враження та отримували зворотний зв’язок від тренерки. "Було цікаво, доступно, креативно. Це навчання дозволило мені по-іншому поглянути на інтеграцію психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки. Здобула нові практичні навички, оновила та доповнила, систематизувала знання", ― поділилася своїми враженнями пані Тетяна, учасниця тренінгу.
"Спробувала себе в новій ролі ― фасилітаторки. Це новий досвід, нове бачення роботи з людьми. Обов’язково додам почуте і побачене в свою "скриню майстерності". Дякую за можливість", ― додала пані Неля, одна з фасилітаторок проєкту.
Фінальна частина тренінгу була присвячена плануванню заходів з інтеграції психічного здоровʼя, психосоціальної підтримки та забезпечення засобами для існування для мешканців Чернігівської області. "Цей тренінг став іще одним кроком на шляху інтеграції психосоціальної підтримки та забезпечення засобів для існування в громадах Чернігівської області. Отримані знання та навички допоможуть фасилітаторкам ефективно працювати з людьми, що потребують підтримки, та сприятимуть їхньому професійному розвитку", ― підсумувала Олена Антоненко.