ГО "Асоціація демократичного розвитку» надаватиме психосоціальну підтримку вразливим групам населення у п’яти громадах Чернігівської області. Це відбуватиметься в межах проєктів Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансування уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
"Цей проєкт спрямований, в першу чергу, на розбудову потенціалу місцевої сфери психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Тренінги, зустрічі та інші активності проєкту будуть розширювати доступ до психологічних послуг серед людей, які постраждали від війни в Україні, зокрема в Чернігівській області", ― розповіла Анна Ніколенко-Баєва, Голова ГО "Асоціація демократичного розвитку".
Команда кваліфікованих психологинь буде працювати з жителями Новгород-Сіверської, Варвинської, Лосинівської, Сновської та Куликівської громад, які зазнали та зазнають руйнівних впливів війни внаслідок окупації, активних бойових дій, переміщення, обстрілів чи втрати членів родини.
"Для Чернігівської області психологічна підтримка залишається актуальною, адже дуже багато різних критичних, кризових ситуацій, які довелося пережити саме жителям Чернігівщини. Для участі в цьому проєкті ми обрали як громади, які є прикордонними до рф, так і ті, що приймали до себе жителів, вимушених переміститись. В цих громадах живе велика кількість жінок та чоловіків з числа постраждалого населення, ВПО, осіб з інвалідністю, вдів, батьків, синів та доньок, які зазнали втрат та яким потрібна психосоціальна підтримка. Саме тому перш за все, в рамках проєкту, буде проведено оцінку та аналіз потреб мешканців обраних громад з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Це відбуватиметься за допомогою індивідуального інтерв’ювання та фокус групових досліджень із застосуванням опитувальника та методології МОМ", ― поділилася першочерговими планами Олена Антоненко, координаторка проєкту. За результатами командою проєкту за підтримки МОМ буде розроблено звіт та рекомендації для програм із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Ці програми будуть направлені на роботу з саме тими запитами, які актуальні для цільових громад.
Команда психологів Асоціації демократичного розвитку буде проводити мистецькі групові заходи, щоб допомогти мешканцям громади подолати наслідки стресу. Під час заходів учасники будуть також обговорювати з психологами важливі для них теми. Наприклад, адаптація до змін, вирішення конфліктів, постановка цілей, адаптація до нових обов'язків та ін.
"Жителі та жительки цільових громад зможуть відвідати безкоштовні індивідуальні сеанси з психологами. Важливою частиною нашої проєктної активності буде проведення тренінгів з підвищення обізнаності про інтеграцію психосоціальної підтримки та підтримки засобів до існування, першої психологічної допомоги, самодопомоги для представників місцевої влади, соціального захисту населення, працівників сфери медицини, освіти та інших спеціалістів, які надають послуги вразливим категоріям населення цільових громад", ― додала пані Олена Антоненко.
На завершення проєкту Асоціація демократичного розвитку проведе форум. Він буде сприяти обміну досвідом між співробітниками проєкту, учасниками та іншими зацікавленими сторонами. Також під час форуму заплановано обговорити потреби жителів Чернігівщини з психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки та можливі шляхи надання такої допомоги надалі.