Діяльність громадських організацій найчастіше вибудовується завдяки втіленню різних проєктів. Підтримку на їх реалізацію можна отримати від українських та міжнародних фондів. Вона може бути як фінансова, так і у вигляді обладнання, техніки.
Хочемо поділитися рекомендаціями подання успішної грантової заявки, що дозволить отримувати підтримку та працювати задля досягнення цілей ГО.Щоб збільшити шанси грантової заявки на успіх, важливо дотримуватися декількох кроків. На початковому етапі підготовки до подачі заявки на грант потрібно:
1. Провести моніторинг грантових можливостей. Для пошуку потенційних донорів використовуйте найбільш доступні джерела інформації:
* громадські інформаційні вебпортали;
* вебсайти донорських організацій та грантових програм.
2. Ретельно вивчити умови конкурсу.Кожна грантова програма має свої умови та критерії відбору. Ретельно прочитайте всю доступну інформацію про грант, включаючи вимоги щодо документації, обсягу робіт, бюджету та строків подачі. Зазвичай в описовому документі конкурсу донор чітко визначає конкретну цільову аудиторію конкурсу та дає чіткі кваліфікаційні (технічні) вимоги до учасників.
3. Розробити план дій та підготувати документи.Створіть чіткий план дій, в якому буде відображено всі етапи підготовки заявки, включаючи складання необхідних документів, розроблення бюджету, написання тексту заявки, його перевірку та відправлення. Якщо працюєте в команді, важливо розподілити обсяг роботи між виконавцями та визначити дедлайни, щоб підготувати заявку.
4. Перевірити грантову заявку.Перш ніж надіслати заявку, переконайтеся, що всі документи прикріплені, текст заявки перевірений на наявність помилок та відповідність вимогам конкурсу.
5. Вчасно подати заявку.Не зволікайте з подачею заявки та дотримуйтеся термінів подання, це забезпечить участь у відборі та допоможе уникнути можливих проблем.
Пам’ятайте - заявка має бути чітко сформульована і відповідати цілям та пріоритетам грантодавця. Виклад інформації повинен бути логічним і послідовним, а заявка в цілому — чітко демонструвати зв'язок між цілями проєкту, кроками щодо його реалізації й очікуваними результатами.
Вірте в силу своїх ідей і не втрачайте шанс спробувати та досягти успіху!