У кожній країні є жінки, яким під силу ламати і змінювати усталені системи - від родини до держави.
11 жінок, які зробили важливий внесок у боротьбу за права людини на теренах колишньої Югославії та в Албанії, саме вони стали героїнями книги "Опір"/ Resistance, велелюдна презентація якої відбулася в столиці Косово . Кожна із балканських країн пережила непрості періоди військових конфліктів, відновлення і розвитку. Для кожної з них важливими були протидія насильству в різних проявах, послідовне відстоювання прав людини. Відвідала презентацію і представниця "Асоціації демократичного розвитку" Ірина Синельник.
У багатьох балканських країнах впливовими залишаються традиційні патріархальні цінності. Однак саме жінки, яких часто маргіналізували, насправді відігравали важливу роль у встановленні стабільного миру і післявоєнного розвитку своїх держав. Повноцінно зрозуміти цей регіон неможливо без голосів жінок.
Під час зустрічі про свій шлях і досягнення розповіли героїні книги - Феріде Рушіті/Feride Rushiti, директорка Косовського центру реабілітації жертв тортур KRCT та Соня Бісерко/Sonja Biserko, сербська правозахисниця, засновниця Гельсинської спілки з прав людини в Сербії.
Найважливішими уроками з недавньої історії своїх країн вони назвали солідарність, без якої неможливо залікувати рани війни. А ще - документування воєнних злочинів як фіксація правди, що допоможе досягти справедливості.
Ймовірно в майбутньому для України важливим буде такий проєкт, адже українські жінки теж відіграють непересічну роль у різних сферах на війні та в цивільному житті.