У Чернігівській ОВА за участі представників влади і громадськості відбулася презентація методичних рекомендацій щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій.
Рекомендації є однією з перших фахових публікацій в Україні, що дають відповіді на низку важливих питань, розуміння яких допомагає забезпечити ефективну протидію викликам, з якими зіткнулися українки й українці з 2014 року - від початку війни росії проти України
Представлені методичні рекомендації не лише підвищують обізнаність профільних фахівців, в тому числі й представників правоохоронних органів, щодо належного реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, а й надають всебічну інформацію про механізми реагування на ці воєнні злочини. Крім цього, розроблені матеріали мають високу практичну цінність, що ґрунтується на персональному досвіді авторок документування таких злочинів із початку російської агресії.
Буклет містить посилання на корисні ресурси, а також інформацію щодо контактів громадських організацій та ініціатив на національному і місцевому рівнях, що надають допомогу постраждалим.За інформацією Чернігівської обласної прокуратури, випадки сексуального насильства під час активної фази бойових дій, що тривала в регіоні з кінця лютого до початку квітня 2022 року, продовжують фіксувати досі. Наразі розслідуються шість кримінальних проваджень. До речі, перший вирок в Україні щодо військовослужбовця рф, причетного до сексуального насильства, ухвалений саме на Чернігівщині.
Презентація для Чернігівської, Хмельницької та Рівненської областей відбулася у змішаному форматі в межах проєкту «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», який виконує Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.