Кількість випадків домашнього насильства під час війни зменшилася, але представники соціальних служб констатують до 10% відмов від звернення за допомогою.


  Кількість випадків домашнього насильства під час війни зменшилася, але представники соціальних служб констатують до 10% відмов від звернення за допомогою. 

  За інформацією ОВА, у січні-листопаді 2024 року на Чернігівщині зафіксували 7604 заяви про вчинення домашнього насильства. За цей час майже 12 тисяч людей скористалися допомогою служб підтримки таких постраждалих в області. Проте, як стверджують фахівці, приблизно 10% постраждалих відмовляються від допомоги.

  У порівнянні з 2023 роком, кількість поданих заяв щодо вчинення домашнього насильства за аналогічний період зменшилась, це 7604 заяви – проти 9023-х. Водночас збільшилась кількість викликів щодо домашнього насильства в родинах військовослужбовців, які перебувають у відпустці чи проходять реабілітацію. На думку фахівців, ці ситуації вимагають комплексного підходу, роботи як із військовослужбовцями, так і членами їхніх родин. 

 Загалом на Чернігівщині працюють 50 спеціалізованих служб підтримки постраждалих від насильства: три денні центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та 41 мобільна бригада.

  Правоохоронці закликають, якщо ви стали свідками або жертвами насильства, не мовчати і звертатися за допомогою за номерами:

* 102 - Національна поліція України,

* 1547 - урядова гаряча лінія,

* 0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога у чатботі МВС.

#NGO_ADD #Права_жінок

Увійти залишити коментар