Нові учасники, презентація книги та перспективні проєкти.
У Чернігові відбулося чергове засідання коаліції "Чернігівщина 1325". Учасниці й учасники заходу ознайомилися з книгою "Україна не мовчить. Хроніки протидії сексуальному насильству, повʼязаному з війною (2022-2024)", що присвячена питанням СНПК та видана за підтримки проєкту «Вистоїмо разом», реалізованого Українським Жіночим Фондом у партнерстві з "Ла Страда Україна" та Асоціацією жінок-юристок України "ЮрФем".
Книга складається з 25 інтервʼю, в яких українські і зарубіжні експерти розповідають, яка допомога надається постраждалим від СНПК, щоб вони могли поновити своє попереднє життя, які державні структури, громадські організації та міжнародні донори долучаються до цього. Видання також пропонує унікальний досвід протидії СНПК, який Україна накопичила за час російсько-української війни і яким можуть скористатися інші країни.
Також громадські організації - учасниці коаліції "Чернігівщина 1325" готуються взяти участь у грантовому конкурсі "Сприяння у виконанні обласних планів дій 1325". Озвучені ідеї є важливими та заслуговують на втілення.
Крім цього, коаліція «Чернігівщина 1325» поповнилася новими учасниками. До обʼєднання, що працює з порядком денним "Жінки, мир, безпека", долучилися громадська організація з Козелецької громади «Зелена Галявина", яка працює з екологічними і темами прав жінок, Чернігівське відділення благодійного фонду "Рокада" та ГО "Центр гендерної освіти", що обʼєднує викладачів і студентів Національного університету "Чернігівська Політехніка".
Коаліцію "Чернігівщина 1325" утворено влітку 2023 року з метою консолідації спільних дій із локалізації в Чернігівській області резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" та Національного плану дій з її виконання за підтримки МБФ Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund та сприяння Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики в області. До складу Коаліції на сьогодні увійшли понад 20 організацій та установ. Коаліція активно діє, співпрацює з органами державної влади всіх рівнів, органами місцевого самоврядування, системно проводить засідання складу та організовує різні навчальні тренінги.
Цей захід став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту "Жінки. Мир. Безпека: діємо разом", який реалізує Український Жіночий Фонд. Інформація, що представлена на заході, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.