В Україні триває акція «16 днів проти насильства».
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього дня традиційно розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку до 10 грудня. Основною її метою є привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
Адже насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема.У рамках цих заходів представники ювенальної поліції, державних органів по всій Україні відвідають дитячі установи, освітні заклади, щоб підвищити обізнаність про види насильства, роз'яснити правові механізми захисту, закликати до нетерпимості до будь-яких проявів насильства.Цьогоріч особлива увага приділяється проявам кібернасильства.
За даними дослідження Economist Intelligence Unit, 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. Окрім цього, за результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.
Основними проявами насильства в цифровому середовищі є:
кіберпереслідування;
кібердомагання;
домашнє насильство з використанням інтернету;
шантаж;
маніпуляції;
образи;
поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.
Правоохоронці закликають, якщо ви стали свідками або жертвами насильства, не мовчати і звертатися за допомогою за номерами:
* 102 - Національна поліція України,
* 1547 - урядова гаряча лінія,
* 0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога у чатботі МВС.
Підготовлено за матеріалами Укрінформ та Офісу Омбудсмена України