«Внесок проєкту «Вистоїмо разом! Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною» у розбудову системи реагування та надання допомоги постраждалим від СНПК на національному та регіональному рівнях» для Чернігівської області та м. Київ» - засідання круглого столу на таку тему відбулося в Чернігові. Формат заходу поєднував офлайн та онлайн спілкування, що дозволило залучити спікерів із різних регіонів. Провела засідання Урядова уповноважена з гендерних питань Катерина Левченко.
А його учасницями й учасниками стали представники місцевих стейкхолдерів проекту - місцевої влади, профільних управлінь та підрозділів, залучених до системи надання допомоги постраждалим від СНПК, в т.ч. і тих, хто пройшов навчання за тематикою СНПК в рамках проекту, керівництва місцевих громад, членів регіональних Коаліцій 1325, тренерок з питань СНПК, грантерів проекту, партнерських НУО, ЗМІ, інших зацікавлених осіб з Чернігівської області та м. Київ, експерти УЖФ, Ла-Страда, ЮрФем, інші.
Говорячи про реалізацію проєкту на Чернігівщині голова «Асоціації демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва підкреслила, що на регіональному рівні дуже важливою є реалізація проектів, спрямованих на запобігання, реагування та протидію СНПК. Йдеться також про зміну ставлення в суспільстві до теми СНПК, зменшення стигми, покращення поінформованості жителів громад щодо СНПК і допомоги постраждалим на місцевому рівні.
Також Анна Ніколенко-Баєва поділилася досвідом реалізації проєкту «Сексуальне насильство як зброя війни: запобігти та підтримати. Актуалізація системи допомоги постраждалим від СНПК в інформаційному просторі Чернігівщини», що був втілений за підтримки Українського жіночого фонду.
«Проєкт зробив свій внесок у створення на Чернігівщині ефективної системи реагування на випадки насильства, пов’язаного з конфліктом», - підсумувала вона.